Marquez i Honda wygrywają w Aragonii

dodano: 27.09.2017

Marc Marquez wygrał niedzielny wyścig MotoGP o Grand Prix Aragonii, sięgając po swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie i powiększając przewagę w klasyfikacji generalnej do 16 punktów. Na podium toru Motorland Aragon dołączył do niego kolega z ekipy Repsol Honda, Dani Pedrosa.

Honda w PolscePo starcie z drugiego rzędu Marquez widowiskowo przebił się na prowadzenie i w drugiej połowie wyścigu kontrolował sytuację, podczas gdy dzięki świetnemu finiszowi drugie miejsce i swoje ósme podium w tym roku zapewnił sobie Pedrosa. Dani minął linię mety niecałą sekundę za zwycięzcą. Punkty w Aragonii zdobyli także Jack Miller i Tito Rabat, podczas gdy do mety nie dojechał Cal Crutchlow.

„Cieszę się z tego zwycięstwa, ponieważ to był bardzo trudny wyścig - powiedział Marquez, który wywalczył swoją 60. wygraną w karierze. - Nie czułem się w ten weekend w pełni komfortowo na motocyklu, ale start przed własnymi kibicami był dla mnie wielką motywacją. Zaatakowałem gdy widziałem, że rywale mają problemy i nie myślałem o tym, czy utrzymam się za kierownicą. W pewnym momencie wyjechałem szeroko, co trochę mnie ostudziło, ale nadal jechałem ostro. Jechałem stylem Marqueza do samej mety, bo Dani mocno się zbliżał. Wiem, że muszę myśleć o klasyfikacji generalnej, ale czasami trzeba dać z siebie wszystko i pojechać na 100%.”

Honda w Polsce„Gdybym nie stracił trochę czasu na początku, może miałbym większą szansę na walkę o zwycięstwo, ale i tak jestem zadowolony - dodał Pedrosa, który dzięki swojemu 111. podium w MotoGP awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. - Moim celem było przynajmniej podium i stanąłem na nim. Z powodu doboru opon nie byłem w stanie pojechać szybciej na początku, ale wiedziałem, że to zaprocentuje na finiszu i tak też się stało.”

W klasie Moto2, w której wszyscy zawodnicy korzystają z motocykli z identycznymi silnikami z drogowego modelu Honda CBR600RR, ósmą wygraną w tym roku zapewnił sobie lider tabeli, Włoch Franco Morbidelli, który o włos pokonał swojego rodaka, Mattię Pasiniego. Podium uzupełnił Portugalczyk Miguel Oliveira.

Po zaciętym finiszu w klasie Moto3 podium znów zdominowali motocykliści Hondy. Lider tabeli Joan Mir na mecie o mniej niż jedną dziesiątą sekundy wyprzedził Fabio Di Giannantonio i Eneę Bastianiniego.

Piętnasta runda MotoGP, Grand Prix Japonii na należącym do Hondy torze Twin Ring Motegi, odbędzie się w dniach 13-15 października.